Opencart sisteminden en üst düzey performansı alanın etkili bir yolu da en iyi Opencart eklentileri ve benzer modülleri kullanmaktır.

MySQL veri tabanı üzerinden, PHP yazılım dilinde geliştirilen elektronik ticaret web siteleri tasarımları bütünü olan Opencart beraberinde kullanabileceğiniz birçok eklentiye de sahiptir. Bu eklentiler gerekli modüllerin kurulmasından daha birçok farklı konuda çözümler geliştirmenize olanak tanırlar. Eklentilerin bir kısmı yazılımsal olarak geliştirilmeye de devam edilmektedir. En iyi Opencart eklentileri konusu ise her zaman ki gibi sizin amacınıza ve ihtiyacınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Burada ki en önemli konu o an için hangi sorunun çözümü ya da hangi fonksiyonun kullanımına ihtiyaç duyduğunuzdur.

Opencart Eklentileri Ve Genel Özellikleri

Sitenizden maksimum faydayı sağlamak için eklentiler oldukça önemlidir. Bu eklentileri her biri farklı çözümler sunan birer anahtar olarak da düşünebilirsiniz. Özellikle en iyi Opencart eklentileri bu sistemi yeni kurmuş ve kullanmaya yeni başlamış e-ticaret site sahipleri için oldukça önemlidir. Başlangıçtan itibaren kullanılmaya başlanacak bu eklentilerle sitenizi optimize edip, kullanmayı çok daha kolay öğrenebilirsiniz. Özellikle satış odaklı çalışıldığı için site trafikleri, ürün görselleri, ödeme ve kayıt olanakları gibi hayati öneme sahip konularda bu eklentiler son derece işlevsel özelliklere sahiptir. Sitenin güvenliğinden, satış aşamalarının her birine kadar kullanabileceğiniz en iyi Opencart eklentileri bulunmaktadır.

Opencart Eklenti Çeşitleri

Yüzlerce kullanışlı ve oldukça önemli görevleri yapan eklenti bulunmaktadır. Ama başlangıç aşamasından ilerleyen kısımlara kadar her zaman işe yarayacak bazı en iyi Opencart eklentileri bulunmaktadır. Bunlar sahip oldukları farklı özellikler ile web sitesinin başarısını yukarılara taşımaktadırlar. Beraberinde bu eklentiler sayesinde sürekli güncel ve sonuç odaklı bir satış sitenizde olabilir. En iyi Opencart eklentileri içinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

·         SEO Backpack eklentisi ile bir web sitesi için hayati önem de olan SEO konusunda öne geçebilirsiniz.

·         Ajax Quick Checkout eklentisi

·         iBlog eklentisi

·         E-mail Verification eklentisi

·         Also Viewed, farklı ürün alternatifleri sunma eklentisi

·         Coming Soon eklentisi

·         Master Card, ödeme eklentisi

Temel olan bu örnek eklentiler dışında sizin ihtiyaçlarınıza yönelik onlarca farklı eklentiyi de sisteminize entegre edip kullanabilirsiniz.